• IMG_8517
  • IMG_8518
  • IMG_8517
  • IMG_8518

z opalem peruwiańskim

550.00 PLN

Naszyjnik z opalem peruwiańskim z inkluzjami z minerałów, z akwamarynem i topazem London Blue. Łańcuszek wykonany ze stopu 14 - karatowego złota.

Opal peruwiański można znaleźć jedynie w Andach w Peru. Mówi się, że obdarza on osobę go noszącą wiarą i spokojem. Inkowie i Aztekowie postrzegali opale peruwiańskie jako oczy swoich bogów, które zostały zostawione na ziemi na pamiątkę gdy ci ją opuszczali. 

Od czasów starożytności, uważano że akwamaryny pomagają odnaleźć harmonię i równowagę w życiu. Są symbolem niewinności i miłości. Mówi się, że akwamaryny wzmacniają pewność siebie u osoby noszącej je. Znane miejsca wydobycia akwamarynów to między innymi Brazylia, Nigeria, Madagaskar, Pakistan oraz Afganistan. 

Topaz jest uważany za kamień inspiracji, posiadający ochronne i wzmacniające właściwości. Wydobywany w Australii, Afganistanie, Brazylii, krajach WNP, Stanach Zjednoczonych i południowo-zachodniej Afryce.

Z uwagi na to, że każdy naszyjnik Elfjoy jest wykonywany ręcznie, w pojedynczym egzemplarzu, z naturalnych kamieni, może się on nieznacznie różnić od tego widocznego na zdjęciu. Nie oznacza to jednak, że będzie on mniej urokliwy.

Wysyłka: 24 godziny