• IMG_4883
  • IMG_4883

morski mech

950.00 PLN

Kolczyki kiście z zielonymi onyxami, prehnitami, chalcedonami, akwamarynami oraz apatytami. 

Zawieszki są wykonane ze stopu 14 - karatowego złota.

Akwamaryny są wydobywane między innymi w Brazylii, Nigerii, na Madagaskarze, Pakistanie oraz Afganistanie. Od czasów starożytności, uważano, że pomagają odnaleźć harmonię i równowagę w życiu. Są symbolem niewinności i miłości. Mówi się, że akwamaryny wzmacniają pewność siebie u osoby noszącej je.

Chalcedon jest uważany za kamień, który posiada moc uspokajania gniewu. Jest kamieniem uspokajającym, stabilizującym aurę i emocje. Podobno wyzwala towarzyskość. Znane miejsca jego wydobycia to między innymi Arabia Saudyjska, Urugwaj, Indie oraz Brazylia.

Apatyt – wydobywany w Brazylii, na Madagaskarze, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Meksyku. W skład apatytów wchodzi bardzo wiele minerałów, które można również znaleźć w ludzkim organizmie. Właśnie z tego powodu mówi się, że apatyt przynosi harmonie, równowagę i spełnienie osobie która go nosi.

Prehnit jest uważany za kamień ochronny, kamień życia, którego źródłem było samo serce ziemi. Prehnit jest kojarzony z jasnością, spokojem ducha oraz relaksem. Większość złóż prehnitu ma bardzo małe kryształy - te znajdują się w Szkocji, Południowej Afryce i Stanach Zjednoczonych.

Wysyłka: 24 godziny