Szukaj

piegus okrągły

4800.00 zł

Czas dostawy: 1 dni

Pierścionek z piegusem i diamentem szampańskim wtopionym w delikatną, złotą, zmatowioną obrączkę. 

Piegusy to piękne różowe kwarce z uroczymi inkluzjami z diopsydu. Elfjoy jest jedyną firmą na świecie wykonującą niepowtarzalne pierścionki z tych kamieni, które znajdują się w kolekcjach gemmologów i tak jak większość unikatów, nie służą do wykonywania biżuterii na większą skalę ze względu na niemożność wykonania powtarzalnej serii. Każdy kamień jest jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, a jego pozorne skazy świadczą o niezwykłym charakterze - tak jak często piegi na policzkach ukochanej osoby. Kobiety uwielbiają być docenione i kochane takimi jakie są, razem z ich wadami i zaletami, dlatego nasze piegusy stwarzają okazję do okazania ukochanej osobie najgłębszego uczucia.

Kwarc różany jest znany jako kamień miłości. Charakteryzuje bezinteresowność i altruizm. Znane miejsca jego wydobycia to między innymi Namibia, Brazylia, Madagaskar oraz Kenia. 

Minerał diopsyd, swoją nazwę zawdzięcza sposobowi w jaki załamuje światło, z greckiego 'dis', dwukrotnie. Podobno diopsyd zwiększa zrozumienie i otwartość względem drugiej osoby. Pomaga docenić życie i czerpać z niego więcej radości.  Delikatne inkluzje z tego minerału w różanym kwarcu  nadają kamieniowi charakteru i osobowości.

Diamenty są uważane za dowód wiecznej miłości oraz wierności. Mówi się, że swojej surowej formie zapewniają zdrowie i dłuższe życie. Są powiązane z jasnym oraz niezależnym myśleniem. Najczęściej wydobywane w Kimberly w Afryce, Brazylii oraz Australii.

Oprawiony w 14 - karatowe, warszawskie złoto wytapiane ze szczególną uwagą specjalnie dla Elfjoy.

Prosimy o podanie rozmiaru pierścionka w komentarzu podczas składania zamówienia. 

Standardowy czas realizacji wynosi 10 dni. W wyjątkowych sytuacjach możemy skrócić go do kilku dni. Prosimy wtedy o kontakt indywidualny.