• IMG_0151
  • IMG_0152
  • IMG_0151
  • IMG_0152

kolczyki z maliniakami

980.00 PLN

Kolczyki z różowymi chalcedonami, cytrynami, karneolami i opalami.

Zawieszki wykonano ze stopu 14-karatowego złota.

Chalcedon jest uważany za kamień, który posiada moc uspokajania gniewu. Jest kamieniem uspokajającym, stabilizującym aurę i emocje. Podobno wyzwala towarzyskość. Znane miejsca jego wydobycia to między innymi Arabia Saudyjska, Urugwaj, Indie oraz Brazylia.

Cytryn, najczęściej wydobywany w Brazylii, na Madagaskarze oraz w nowych krajach WNP. W średniowieczu, cytryny były uważane za kamienie słońca. Mówiono, że są kamieniami oczyszczającymi, przynoszącymi rezolutność i inspiracje osobom noszącym je.

Karneol jest znany jako kamień odwagi, dodający śmiałości. Podobno pomaga w akceptacji samego siebie i otwiera osobę noszącą go na świat. Znane miejsca wydobycia to między innymi Egipt, Kolumbia i Chiny. 

Opal peruwiański można znaleźć jedynie w Andach w Peru. Mówi się, że obdarza on osobę go noszącą wiarą i spokojem. Inkowie i Aztekowie postrzegali opale peruwiańskie jako oczy swoich bogów, które zostały zostawione na ziemi na pamiątkę gdy ci ją opuszczali.

Z uwagi na to, że każda para kolczyków Elfjoy jest wykonywana ręcznie, w pojedynczym egzemplarzu, z naturalnych kamieni, może się ona nieznacznie różnić od tej widocznej na zdjęciu. Nie oznacza to jednak, że będzie ona mniej urokliwa.

Wysyłka: 24 godziny